Vorařská kolonie na břehu Otavy se známou hospodou. Své jméno údajně dostala podle malých typizovaných domků postavených pro dřevaře, kteří pracovali v místním skladu dřeva.
Jediná veřejně přístupná chata v 1. zóně Národního parku Šumava. Stylová roubená stavba obnovená na místě vyhořelého hostince spolkem Thurnerverein v roce 1934 tvoří jižní hranici katastru města.
Místo na soutoku Vydry s Křemelnou pojmenované po majiteli bývalé pily Čeňkovi Bubeníčkovi. Hydroelektrárna z roku 1912, vybavená Francisovou turbínou, vyráběla elektřinu pro Kašperské Hory. Stále funkční zařízení je národní technickou památkou.
Radkov leží na úpatí stejnojmenného vrchu severozápadně od Rejštejna. Dochovala se zde původní architektura šumavských chalup. Technickou zajímavostí je pec pro zpracování pryskyřic k výrobě kosmetických prostředků postavená na začátku 20. století.
Místo na Otavě známé především nejstarším autokempem v Čechách. V letech 1869 až 1917 zde stávala továrna bratří Grafenhagenů, která vyráběla lepenku, karton pro sirkárny a balicí papír.