Turistické tipy – Aktivní dovolená

Jediný dochovaný královácký dvorec je kulturní památkou stojící na pravém břehu řeky Vydry.
Autokemp obklopený hlubokými lesy a kamenitým řečištěm Otavy na poloostrově v CHKO Šumava.
Bílá strž je nejvyšší šumavský vodopád a nachází se v údolí Bílého potoka v nadmořské výšce 940 m n. m.
Nádherné běžkařské stopy zvou na krásné běžkařské túry!
Roklanská chata, s idylickou polohou uprostřed lesů, byla v srpnu 2017 znovu otevřena po generální rekonstrukci. Je zařízena bezbariérově a nabízí možnost občerstvení i ubytování.
Rybník ke koupání „Hirschgarten“ má k dispozici pohybový parkour, plochu k ležení a hřiště na plážový volejbal.
Mezinárodní chatová vesnička je místem, kde se mohou setkávat lidé různých kultur ze vzdálených zemí, aby se lépe poznali a porozuměli si navzájem.
Fitpark je obhajobou prostého pohybu – volně přístupný všem a kdykoli, v atraktivním a příjemném prostředí, na podporu zdravého životního stylu!
Na březích řeky Regen na vás čeká zcela mimořádná turistická trasa. Vychutnejte si cestou půvabnou lužní krajinu a uklidňující šumění řeky.
V prostorném areálu propojeném s okolní krajinou si můžete vychutnat hru na 18-jamkovém golfovém hřišti golfového parku Oberzwieselau.
Objevte na svazích Falkensteinského masivu celkem 5 pralesních chráněných území.
Hraniční přechod s Německem vzdálený 4 km od Prášil byl součástí tzv. Vintířovy stezky. Hraniční přechod je určen pouze pro pěší a cyklisty.
Zcela mimořádný přírodní zážitek, díky kterému se náročné putování k hoře Mittagsplatzl přes vrchol Velkého Javoru jednoznačně vyplatí!
Dvojhrbý holý vrchol je rozdělený hlubokým sedlem. Hora je lidově nazývána „Prsa Matky Boží“.
Hostinec Schwellhäusl - Trifterklause s pivem „Bierstein“ & Pralesní rezervace „Hans-Watzlik-Hain“
Hrad s opevňovacím vodním systémem patřil k nejlepším pevnostem své doby.
Zdobí typické šumavské chalupy nad údolím řeky Vydry. K poznání dalšího kouzelného koutu v okolí Srní vede z Rokyty přes Horní Hrádky na Srní Klostermannova stezka. Informační panely popisují řadu zajímavostí ze života a díla K. Klostermanna včetně vybraných citátů.
Kdysi samostatná obec, dnes několik stavení ve svahu nad Čeňkovou Pilou. Jsou zde nádherné výhledy ke Křemelné a Sedelskému vrchu.
K nejvýznamnějším středověkým obchodním cestám střední Evropy patří bezpochyby i Zlatá stezka.
Hrad a zámek Klenová se nachází na stejnojmenném kopci 13 km západně od města Klatovy, v Plzeňském kraji, asi 2 kilometry od Janovic nad Úhlavou.
Hřeben Královského hvozdu začíná Jezerní horou s kary obou jezer na úbočí a pokračuje přes Svaroh a Kokrháče na Velký Ostrý.
Návštěvníkům se zde nabízí krásný výhled na část Šumavy, ať už z vyhlídkového místa za kostelem sv. Martina nebo z rozhledny postavené na místě kaple sv. Anny.
Oblíbená rekreační oblast pro obyvatele Sušice i návštěvníky města. Oblast, kde je možné od jara do podzimu rybařit, jezdit na kole i in-line bruslích, v létě se koupat a opalovat na březích řeky Otavy, kulturně se vyžít, v zimě pak lyžovat na běžkách a celoročně relaxovat. Do lesoparku Luh se dostanete po pár minutách pěší chůze z náměstí.
Světovou novinkou se čtyřmi jedinečnými obřími okruhy je bobová dráha pro každé počasí „Bärenbob“ v Grafenau.
Původně zemědělské a dřevařské sousední vsi, zvané kdysi Cimruky, leží na bývalé Zlaté stezce.
Mercandinovy sady, dnes nazývané také Velký městský park, byly pojmenovány po klatovském krajském hejtmanovi Františku Hraběti z Mercandinu.
V létě se můžete osvěžit v některém z malých jezírek, projít se bezbariérovou přírodní Knaippovou koupelí nebo si prostě jen oddechnout; v zimě se můžete projít po udržovaných cestách nebo si projet krátkou běžkařskou trasu.
Železná Ruda sousedí přímo s Národním parkem Šumava, po svých se můžete vypravit na Polom, Hůrku či na jezero Laka nebo z Gerlovy Hutě či z Brunstu na Zhůří.
Největším přírodním skvostem nejen na Železnorudsku, ale i na Šumavě a v Bavorském lese jsou jezera ledovcového původu, jediná v České republice. Atmosféra u jezer se mění v každou denní i roční dobu, jsou to krásná místa k relaxaci i k chvilkovému zamyšlení.
V Sušici naleznete celkem 9 naučných stezek. Na každé stezce vás čeká něco trošku jiného – někde historické památky a architektura, jinde jedinečná příroda a okouzlující výhledy do údolí řeky Otavy.
Dopřejte si odpočinek v dostatečné míře, ať už má být aktivní nebo pasivní. Pozveme vás do nově zrekonstruovaného klatovského plaveckého bazénu.
Idylicky umístěná v korytě potoka Schwarzach, zve přírodní Knaippova koupel k osvěžení těla i duše.
Jedinečná zábava z koupání ve vodě bez chloru a chemické úpravy. Přírodní koupaliště napájí pramenitá voda z oblasti Roklanu a je čištěno přírodní cestou pomocí rostlin.
U vrcholu hory Kadernbergs, uprostřed Bavorského lesa, na vás čeká 80 stanovišť ve výšce 3 až 25 m, rozdělených na 7 samostatně přístupných tras o různé náročnosti. Jakým výzvám se postavíte, zaleží jen na vás. Spousta dobrodružství, výzev, nerváků a zábavy je zaručena!
Místo na Otavě známé především nejstarším autokempem v Čechách. V letech 1869 až 1917 zde stávala továrna bratří Grafenhagenů, která vyráběla lepenku, karton pro sirkárny a balicí papír.
Radkov leží na úpatí stejnojmenného vrchu severozápadně od Rejštejna. Dochovala se zde původní architektura šumavských chalup. Technickou zajímavostí je pec pro zpracování pryskyřic k výrobě kosmetických prostředků postavená na začátku 20. století.
Ať v létě nebo v zimě, z 28 metrů vysoké rozhledny Oberkreuzberg je nádherný rozhled.
Rozhledna sv. Markéty u obce Dlažov mezi Klatovy a Kdyní se tyčí do výšky 25 metrů a nabízí pohled na Domažlicko, Klatovsko i na vrcholky Šumavy.
Dnes je na Špičáku jeden z největších lyžařských areálů na Šumavě. Na vrchol vede čtyřsedačková lanová dráha vystavěná v roce 2005.
V objektu sušického sportoviště naleznete bazén, fitness, zimní stadion, lezeckou stěnu, občerstvení i masáže.
Tento turistický okruh vám přiblíží zajímavou minulost našeho regionu i naší obce.
Slať je přístupná po poválkovém chodníku s jedenácti informačními tabulemi o povrchových rašeliništích a jejich vzniku.
Karové jezero se svými plovoucími ostrůvky je jedinečným pozůstatkem doby ledové.
Velký Javor (Großer Arber) se svými 1.456 m je nejvyšší vrchol regionu, vždy stojí za návštěvu.
K nezapomenutelným zážitkům patří procházka podél nejkrásnější části řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou.
Na Bienstand vede z okolních vesnic několik značených turistických cest, nejblíže leží Reichenberg a Höhenbrunn. Při pěkném počasí je dokonce možné vidět Alpy.
Zadní Chalupy leží na severním úbočí Ostrého a poblíž prameniště Chodské Úhlavy. O historii zaniklé obce Zadní Chalupy se dochovalo minimum dokumentů.
Vzhůru do největšího koupaliště s vlnami ve Východním Bavorsku.