Cyklistika, koloběžka

Okruh: Modrava – Černá hora – Pramen Vltavy – Kvilda – Modrava

Středně náročná zážitková silniční cyklotrasa o celkové délce 25 km s možností napojení pro náročnější cyklisty na další cyklookruhy. Počátek trasy vede kaňonovitým údolím Modravského potoka, která z křižovatky Na Ztraceném pokračuje stoupáním na úbočí Černé hory ve výšce 1272 m.n.m., odkud se naskýtají výhledy na hraniční panorama Šumavy a při dobré viditelnosti (zejména v časných ranních hodinách) na Alpský masiv. Cesta dále pokračuje klesáním okolo Pramenů Vltavy do Kvildy. Z Kvildy po silnici III. třídy stoupáním k úpatí hory Tetřev a poté klesáním přes Filipovu Huť do Modravy.

Z trasy je možné odbočit u Pramenů Vltavy na Bučinu.

Okruh: Modrava – Rokyta – Tříjezerní slať – Rybárna – Modrava

Zážitková cyklotrasa o celkové délce 14 km s možností napojení pro náročnější cyklisty na další cyklookruhy. Počátek trasy vede z Modravy po silnici III. třídy směrem na Antýgl, kde se po 2 km odbočuje na Hradlový most, který je začátkem Vchynicko – Tetovského plavebního kanálu (technická kulturní památka). Trasa pokračuje prašnou cestou podél plavebního kanálu mírným klesáním na Rokytu. Z Rokyty pokračuje po asfaltové silnici stoupáním přes Adamovu horu kolem Tříjezerní slatě (vrchovištní rašeliniště) a klesáním k Javoří Pile. Dále trasa pokračuje mírným klesáním širokým údolím Roklanského potoka kolem Rybárny do Modravy.

Okruh: Modrava – Javoří Pila – Srní – Antýgl – Modrava

Středně těžká zážitková silniční cyklotrasa o celkové délce 19 km s možností napojení pro náročnější cyklisty na další cyklookruhy.

Z Modravy vede trasa mírným stoupáním širokým údolím proti toku Roklanského potoka a po soutoku s Javořím potokem dále proto toku Javořího potoka na Javoří Pilu až na křižovatku turistických cest Tmavý potok. Odtud vede trasa táhlým stoupáním přes úbočí Oblíku na Zelenou horu, odkud pokračuje dlouhým klesáním na Velký Bor, kde se napojuje na silnici III. třídy Prášily – Srní. Trasa pokračuje přes Mechov do Srní, kde odbočuje na Rokytu, Antýgl do Modravy.

Z trasy je možné odbočit u Oblíku na rozhlednu Poledník.

Modrava – Březník a zpět.

Zážitková rodinná cyklotrasa o celkové délce 15 km.

Z Modravy vede trasa trvalým mírným stoupáním po asfaltové komunikaci kaňonovitým údolím proti toku Modravského potoka k soutoku Luzenského a Březnického potoka. Odtud krátkým prudkým stoupáním pokračuje k Březnické myslivně. Z Březníku jsou výhledy na Luzenské údolí, kterému vévodí hora Luzný.