Běžky

Modrava – Březník

Nenáročná 7,5 km dlouhá lyžařská trasa z Modravy údolím Modravského potoka do samotného srdce šumavských hvozdů. Březník je galerií pohledů na horu Luzný (1375 m n.m.) a hlavním místem děje románu Karla Klostermanna, které připomíná Březnická myslivna. Trasa je pravidelně strojově upravovaná.

Modrava – Rybárna – Javoří Pila – Poledník

V úseku z Modravy na Javoří Pilu jde o nenáročnou cestu podél Roklanského potoka. Z Javoří Pily jde pak o náročnější trasu, kdy se nejdříve stoupá směrem na Oblík (1225 m n.m.) a po 3,5 kilometrech po odbočení po Bavorské cestě na Poledník (1315 m n.m.). Na Poledníku stojí 36 metrů vysoká rozhledna, která je v zimě uzavřena. Přesto místo poskytuje nádherné rozhledy na panorama Šumavy. Celková délka 12 km. Trasa je pravidelně strojově upravovaná.

Modrava – Vchynice – Tetov – Rokyta

Nenáročná 4 km dlouhá trasa vedoucí místem bývalé obce Vchynice-Tetov. V polovině trasy se skýtá pohled na Hradlový most (rechle), který je počátkem technické kulturní památky Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu.
Na Rokytě je informační středisko Správy Národního parku Šumava.

Modrava – Filipova Huť – Horská Kvilda

Nenáročná 6 km dlouhá lyžařská trasa spojující významná místa běžeckého lyžování. Po výstupu okolo Klostermannovy chaty na Filipovu Huť pokračuje trasa mírným stoupáním k úpatí hory Sokol (1253 m n.m.) a odtud trasa klesá do Horské Kvildy. Pozor na 2 prudké sjezdy. Trasa je pravidelně strojově upravovaná.

Filipova Huť – Černá hora – Bučina

Cesta pro náročné vyznavače běžeckého lyžování. Konfigurace terénu skýtá náročné stoupání a sjezdy. Z Černé hory je nádherný pohled na celé hraniční panorama Šumavy od Mrtvého vrchu přes Roklan, Velký Javor po Polední horu. Náročný výstup na Bučinu je odměněn pohledem na panorama Alp. Celková délka 13 km. Trasa je pravidelně strojově upravovaná a navazuje na udržované trasy v Bavorsku.

Filipova Huť – Kvilda

Nenáročná 5 km dlouhá trasa přes Březovou horu (1193 m.n.m.) doplňuje nabídku náročnějších lyžařů.
Trasa je pravidelně strojově upravovaná pouze za vyšší sněhové pokrývky.

Aktuální informace o stavu běžeckých tras

www.bilastopa.cz