Naučné stezky

V Sušici naleznete celkem 9 naučných stezek. Osm je součástí Sušické pavučiny, která vás provede nejkrásnějšími procházkami městem a okolím Sušice. Každá trasa je tematicky zaměřená a značená barevnou pavučinou. Devátá stezka - Hrátky se zvířátky je určena nejmenším návštěvníkům a je zaměřena na zvířátka našich lesů.

Pavučina vede po čtyřech vrcholech (Svatobor, Stráž, Kalovy, Žižkův vrch) i údolím řeky Otavy (Na Pátečku). Ke každému z těchto bodů vede jedna stezka, která má jedinečnou tématiku. Dva okruhy se pak klikatí přímo městským centrem a jeden „velký" pak spojuje všechna vrcholová místa. Pokud by se Vám putování okolím Sušice líbilo, můžete se ještě vydat na vrchol Hrádek k soše sv. Jana Nepomuckého. Kopec na sever od Sušice je téměř bez stromů, a díky tomu je odsud vidět do všech světových stran.

Na každé stezce vás čeká něco trošku jiného – někde historické památky a architektura, jinde jedinečná příroda a okouzlující výhledy do údolí řeky Otavy. Po cestách najdete celkem 20 informačních tabulí, panoramatické mapy, odpočinková místa s lavičkami, úvaziště pro koně.

Před cestou je dobré zajít na městské informační středisko Sušice (budova radnice, u které všechny stezky začínají), kde je k dispozici ucelená sada informačních materiálů k projektu Sušické pavučiny s komplexními informacemi o Sušici a okolí.