Lesopark Luh

Oblíbená rekreační oblast pro obyvatele Sušice i návštěvníky města. Oblast, kde je možné od jara do podzimu rybařit, jezdit na kole i in-line bruslích, v létě se koupat a opalovat na březích řeky Otavy, kulturně se vyžít, v zimě pak lyžovat na běžkách a celoročně relaxovat. Do lesoparku Luh se dostanete po pár minutách pěší chůze z náměstí.

Fuferna

Do lesoparku Luh vcházíme městskou částí zvanou Fuferna. Nachází se kousek od sušického náměstí na břehu řeky Otavy. Název Fuferna je odvozený od německého slova břeh (Ufer). Je to celoročně oblíbený cíl, místo, kde se dá v létě koupat a opalovat, pozorovat čilý ruch na řece Otavě, případně si zasportovat v adrenalinovém centru Offpark, navštívit s dětmi dobře vybavené dětské hřiště nebo se občerstvit v hotelu Fuferna s letní terasou.

Santos

Součástí lesoparku Luh je i říční ostrov Santos. Nachází se v blízkosti městského centra, přístup je možný z Fuferen lávkou pro pěší nebo po mostě z Dlouhoveské ulice. Ostrov je ze všech stran omýván říčními toky, a to řekou Otavou a Mlýnským potokem. Městský lesopark byl na ostrově založen již před 1. světovou válkou a už za první republiky se stal centrem společenského dění v Sušici. Býval zde taneční parket, dřevěný kuželník i oblíbená restaurace. Dnes je využíván při konání nejrůznějších kulturních akcí jako například majálesu, tradičních sušických akcí Dramasteria a Divadelních slavností, hudebního festivalu Šumava Rocks a v průběhu prázdnin zde funguje i letní kino. Na ostrově Santos naleznete velké dětské hřiště, kde si na své přijdou především děti. Stánek s občerstvením funguje sezonně. V blízkosti hřiště a stánku se nachází kuželník. Na jednom cípu ostrova naleznete "plovárnu" s převlékárnou (směr na Fuferna) a na opačném konci ostrova stojí zvonička z dílny Václava Fialy. Zvonek na zvoničce je věnován známému léčiteli Františku Ferdovi. Ostrov se může pochlubit i dalšími díly Václava Fialy a to pavilonem na poslouchání ticha a pavilon na pozorování oblohy.

Mapa