Kolem hory Luzný

Stará nádrž na plavení dřeva "Martinsklause", kamenné moře Teufelsloch a skleněná archa, žebřík do nebe Himmelsleiter a žulové bloky na vrcholu, to vše promění pěší výlet na vrchol hory Lusen s výškou 1376 m v nezapomenutelný zážitek!

Martinsklause, TeufelslochHimmelsleiter – to jsou jen některé významné body v turistické oblasti hory Luzný, které očekávají návštěvníka stoupajícího od obce Waldhäuser směrem k žulovému vrcholku Luzného v nadmořské výšce 1373 m n. m. Naše domovská hora Luzný, která se řadí mezi 100 nejkrásnějších geotopů Bavorska, je opředená pověstmi a současně je velmi oblíbeným turistickým cílem. Na vrchol se pohodlně dostanete v létě i v zimě a můžete si přitom vychutnávat nádherné výhledy. Dozvíte se ale také zajímavé a poučné informace o vývoji lesa a jeho zmlazování, kterým náš národní park právě prochází. Odumřelé plochy znamenají umírání lesa, pod nimi si však už klestí svou cestu nové mladé stromky. Fascinující důkaz síly přírody podle filosofie národního parku „Ponechat přírodu přírodě“!

Uprostřed proměňujícího se lesa objeví turista u paty Luzného jedinečné umělecké dílo: zeleně se třpytící pět metrů dlouhou loď, vytvořenou ze 480 navzájem propojených skleněných oblouků, které drží ruka vytvořená z dubového dřeva: SKLENĚNÁ ARCHA. Od Archy umělce Heinze Theuerjahra v obci Waldhäuser vede až sem takzvaná Stezka archy "Arche-Pfad".

Celá turistická oblast Luzného je protkána rozsáhlou sítí dobře značených turistických cest. Ideálním výchozím bodem je horská obec Waldhäuser, do které se dostanete autem nebo autobusem Lusenbus. Upozornění: výchozí bod Luzný, parkoviště Waldhausreibe, je dostupný pouze autobusem (autobus nejezdí celoročně!).

 

Igelbus-Haltestelle und Parkplatz Waldhäuser Ausblick
Zastávka autobusů Igelbus a parkoviště Waldhäuser Vyhlídka

Navi:
Herbergsweg 19
94556 Neuschönau


Mapa